Multicultureel feest ‘Nieuwjaar voor iedereen’

Zoeken

Dit document is enkel zichtbaar voor leden van de VCOV.
Word nu lid
Multicultureel feest ‘Nieuwjaar voor iedereen’

Naar jaarlijkse traditie vindt in de vrije basisschool Mozaïek Roeselare een multicultureel nieuwsjaarfeest plaats.  Op een vrijdagnamiddag in januari worden (groot)ouders, leerlingen, leerkrachten en buren op school uitgenodigd om samen nieuwjaar te vieren. Allen worden feestelijk onthaald op de speelplaats en krijgen een heerlijk tasje koffie of verse muntthee aangeboden. 
In het midden van de speelplaats pronkt een meterslange desserttafel. Alle aanwezigen mogen zichzelf trakteren op een heerlijk stukje taart, gebak en andere zoetigheden. 
Op uitnodiging van de school maakten een vijftigtal ouders een dessert naar keuze uit hun thuisland: bananen-, kokos- en wortelcake uit Brazilië, koekjes uit Marokko en lekkernijen uit Pakistan, Turkije en Jemen… De school slaagt er in om met dit gratis en laagdrempelig initiatief meer dan twintig verschillende nationaliteiten samen te brengen.  

                



Context van de school en de actoren

De mozaïekschool is veelkleurige lagere school in het hartje van Roeselare. Op de school is een ouderraad actief. Ook kan het schoolteam rekenen op de hulp van een brugfiguur die laagdrempelige activiteiten organiseert om ouders (overdag) te betrekken, zoals bijv.  moedergroepen en schilouders. 

Waarom vindt de VCOV dit goed

Dit laagdrempelige initiatief is een mooi voorbeeld van hoe een school ouders kan verbinden. 

Gouden tips
  • Organiseer deze ontmoetingsactiviteit vlak na schooltijd, bijv. om 15u.
  • Nodig ook de buren uit om een stukje taart te komen proeven
  • Zorg dat de brugfiguur aanwezig is om ouders te onthalen en aan te spreken

Contactgegevens voor meer info

VBS Mozaiek 
Hammestraat – Nijverheidstraat 
8800 Roeselare 
www.mozaiekschool.be